Oświetlenie ogrodowe w ostatnim czasie znacznie zyskało na swojej popularności. Za pomocą ozdobnych lamp zewnętrznych w prosty i często niedrogi sposób jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń niczym z bajki. Nawet niewielka ilość punktów świetlnych umieszczonych w odpowiednich miejscach potrafi uwydatnić najpiękniejsze elementy ogrodu sprytnie maskując te niekoniecznie warte obejrzenia. 

Wśród oświetlenia zewnętrznego nie sposób przejść obojętnie obok słupków ogrodowych. Do kategorii tej zalicza się ogromną gamę produktów które łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie sposób prezentacji, ustawienia w pozycji stojącej.

Słupki ogrodowe wbijane

Słupki ogrodowe wbijane bezpośrednio w podłoże możemy zaobserwować niemalże na każdej posesji. Ich dziecinnie prosty sposób montażu pozwala na umieszczenie lamp w każdym zakątku ogrodu uwydatniając tym samym wszystkie jego zalety. Bogata oferta rynkowa wiążąca się z przeróżnymi wielkościami, kształtami i kolorami pozwala na dobór odpowiednich słupków do danego miejsca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno posiadacze nowoczesnych, eleganckich ogrodów, ceniących sobie klasykę i uniwersalizm jak również i właściciele nieco bardziej zwariowanych i niepowtarzalnych stylów. Za pomocą słupków ogrodowych jesteśmy w stanie doskonale oświetlić podjazd, przydomowy ogródek a także przestrzeń dookoła altany i tarasu tworząc tym samym niesamowity klimat zależny od barwy światła. Zwolennicy rodzinnej, przytulnej i romantycznej atmosfery powinni postawić na słupki oświetleniowe w ciepłej barwie. Chcąc natomiast uzyskać odwrotny rezultat, nowoczesny, nieco bardziej surowy  należy wybrać słupki ogrodowe oddające neutralną bądź nawet zimną barwę światła.

Słupki oświetleniowe solarne

Słupki ogrodowe solarne to zdecydowanie jedna z najlepszych i najbardziej opłacalnych form dekoracyjnego oświetlenia ogrodu. Panel solarny umieszczony na słupku pozyskując energię słoneczną oddaje ją do otoczenia w postaci światła. Istnieją słupki ogrodowe solarne które oprócz tego, że nie generują ogromnych rachunków za prąd to posiadają również bardzo niską cenę zakupu. Jesteśmy w stanie je dostać już od kwoty 3 złotych, dlatego też każdy bez względu na zasobność portfela może stać się posiadaczem pięknego i oryginalnego ogrodu. 

Słupki ogrodowe z gniazdami

Słupki ogrodowe przeznaczone do ustawienia na twardym, płaskim podłożu to doskonała forma zarówno funkcjonalnego jak również i dekoracyjnego oświetlenia ogrodu. Różne kształty i wielkości skomponowane ze sobą we właściwy sposób i usytuowane w odpowiednich miejscach z pewnością przykują oczy niejednego patrzącego. Dostępność słupków ogrodowych z gniazdami pozwala na podłączenie do lampy urządzeń zasilanych prądem elektrycznym co znacznie ułatwia prace wykonywane w ogrodzie. Oprócz doskonałych walorów estetycznych oraz dodatkowych korzyści słupki ogrodowe zapewniają pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Oświetlona posesja to bezpieczna posesja, z pewnością mniej atrakcyjna dla ,,niechcianego gościa’’.