W naszym sklepie internetowym Interblue w kategorii akcesoria elektryczne posiadamy szeroki wybór mierników napięcia sieci elektrycznej o różnych zakresach pomiarowych. Mierniki elektryczne to urządzenia służące do wykrywania sieci elektrycznej oraz jej przerw w przewodzie. Mierniki elektryczne powinien posiadać każdy fachowiec, ale również powinny znaleźć się one w każdym domu. Do mierników wielkości elektrycznych należą również watomierze oraz woltomierze, które także możesz znaleźć na stronie naszego sklepu. Oferujemy próbniki elektryczne pochodzące od znanych producentów, cieszących się dużym zainteresowaniem.

Cyfrowe multimetry elektryczne z wyświetlaczem

Multimetry to wielofuncyjne urządzenia pomiarowe (mierniki), które są zaopatrzone w dwie sondy pomiarowe. Istnieją dwa typy multimetrów pomiarowych: analogowe i cyfrowe. Multimetry cyfrowe to nowoczesne urządzenia, które posiadają wyświetlacz, na którym znajdują się mierzone wartości w liczbach dziesiętnych. Miernik cyfrowy posiada przetwornik analogowo-cyfrowy. Multimetry cyfrowe są uniwersalne i będą doskonałym rozwiązaniem dla fachowców, jak i osób lubiących majsterkować. Miltimetr analogowy jest wyposażony w wskaźnik na skali, który wskazuje wartość pomiarową. Multimetry mierzą różne wielkości takie jak np.: napięcie stałe, napięcie prądu przemiennego, natężenie prądu stałego czy opór elektryczny.

Zastosowanie próbników elektrycznych

Próbniki elektryczne to uniwersalne urządzenia, które znajdą zastosowanie w profesjonalnych zakładach elektrycznych, ale również w gospodarstwach domowych. Warto zawsze mieć taki miernik przy sobie, ponieważ dzięki niemu możesz bez problemu znaleźć przerwę w przewodzie oraz umożliwi on wykrycie prądu stałego i zmiennego. Próbniki elektryczne posiadają kształt płaskiego śróbokręta w półprzeźroczystej obudowie. Są to najprostsze i również tanie rozwiązania. Próbnik wyposażony jest w neonówkę, która zaświeca się podczas wykrycia odpowiedniego napięcia elektrycznego. Takim próbnikiem możemy sprawdzić np. prąd w gniazdku wkładając go do jednego otworu gniazdka, przytrzymując kciukiem drugi metalowy koniec próbnika. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu miernika elektrycznego? 

Kupując miernik elektryczny trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to do jakiego zastosowania chcesz użyć zakupiony miernik. Możesz zainwestować w tańszy prostszy próbnik lub już w bardziej zaawansowany miernik np. multimetr cyfrowy posiadający wyświetlacz, który jest również wyposażony w różne dodatkowe funkcje. Kupując próbnik należy zwrócić uwagę na to czy jego rączka jest pokryta materiałem, który nie przewodzi prądu.