Jak każdy rodzic wie, skupienie dzieci na pracy domowej może być wyzwaniem. Pomiędzy zajęciami pozaszkolnymi a czasem spędzonym ze znajomymi, czasami trudno sprawić, by siedziały spokojnie i w skupieniu wystarczająco długo, aby wykonać swoje zadania szkolne. Jednym ze sposobów, aby pomóc im się skupić jest zainwestowanie w dobrą lampkę do naukiLampka do nauki może zapewnić dobrą widoczność bez powodowania zmęczenia oczu. A ponieważ można ją łatwo umieścić w dowolnym miejscu pracy, jest wygodniejsza niż tradycyjna lampa stojąca lub wisząca. 

Zalety dobrego oświetlenia do nauki

Posiadanie optymalnej lampy biurkowej przyniesie wiele korzyści dla Twojej pracy i ogólnego stanu zdrowia.

Zmniejsza zmęczenie oczu: dla pracowników biurowych lub studentów wpatrujących się przez cały dzień w ekran najważniejszym czynnikiem wpływającym na naszą wydajność jest zmęczenie wynikające z przemęczenia oczu. Jednym ze sposobów na to jest zmniejszenie odblasków na ekranie i stosowanie różnych temperatur barwowych w ciągu dnia, aby spełnić nasze wymagania dotyczące oświetlenia. Jeśli pracujesz do późnych godzin wieczornych, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest jasna wiązka 6000K bezpośrednio na ekranie lub w oczy. Światło musi być bardziej miękkie i cieplejsze, aby spełnić Twoje wymagania

Zmniejsza rozpraszanie: Pracując w domu lub po godzinach, ludzie zaczynają się rozpraszać po pewnym czasie. To jest naturalne. Jeśli jednak bezpośrednio na obszarze roboczym znajduje się światło, które wymaga światła, zwróci to tylko uwagę na ten obszar. Praca pod lampą biurkową pozwala również przyciemniać tło pomieszczenia z pominięciem innych obiektów w pomieszczeniu. Pozwalają w pełni skoncentrować się na stanowisku pracy bez uszkodzenia wzroku.

Nie wpływa na sen: Do osiągnięcia sukcesu kluczowe jest wypoczęcie i skupienie. W ostatnich latach naukowcy, jak i wielu ludzi zaczęło to dostrzegać. Jednym ze sposobów na to jest poprawa wskaźników ogólnego stanu zdrowia, a najlepszym naturalnym uzupełnieniem tego jest sen. Praca przy lampie biurkowej LED zapewnia, że światło emitowane przez to światło nie stwarza ryzyka dla siatkówki i nie ma wpływu na sen. Ciepłe oświetlenie filtrujące promieniowanie niebieskie ma duży wpływ na zmęczenie oczu i jakość snu.

Ile lumenów dla jakich sytuacji?

Liczba stosownych lumenów jest zmienna w zależności od wykonywanego zadania i wieku. Starsi ludzie będą potrzebować więcej lumenów (jasności) niż młodzież. Zwłaszcza, gdy zadaniem jest wymagająca koncentracji praca, pamiętaj, aby nie wybrać zbyt ciemnego lub rażącego światła.

Prace ogólne: Czytanie, pisanie, praca przy komputerze: 400-550 lumenów.

Precyzyjna praca: rysunki techniczne, sztuka, naprawa drobnych elementów 800-950 lumenów

Ile watów w lampce biurkowej?

Jeśli chodzi o jasność lamp biurkowych, w tradycyjnych żarówkach łatwo było określić ich intensywność za pomocą watów. Jednak przy bardziej energooszczędnych światłach na współczesnym rynku moc w watach nie jest dokładnie skorelowana z jasnością. Szukaj lampek, które będą najbardziej energooszczędne przy odpowiedniej do danej pracy liczbie lumenów. Niektóre lampki pozwalają na regulację jasności, co dodaje im funkcjonalności, między innymi jako światło nadające wieczornego klimatu.