Gniazda meblowe stanowią ważny element instalacji elektrycznej zarówno w warunkach domowych jak również i biurach, szkołach czy wszelkiego rodzaju salach konferencyjnych, gdzie bezpośredni dostęp do gniazda elektrycznego stanowi nieodzowny element pracy na urządzeniach zasilanych prądem, co na przestrzeni ostatnich lat stało się główną formą pracy i nauki. 

Czołowym producentem gniazd wpuszczanych w blat jest firma ORNO. Marka swoje wyroby tworzy z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejsze szczegóły. W swojej produkcji stawia przede wszystkim na jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność zaopatrując w urządzenia liczne kraje Uni Europejskiej.

Gniazda blatowe w formie tuby to doskonałe rozwiązanie charakteryzujące się wysoką estetyką wykonania, funkcjonalnością oraz użyciem najwyższej jakości materiałów. Gniazda wpuszczane w blat idealnie sprawdzą się jako element wyposażenia biura, sali wykładowej czy wyspy kuchennej, , gdzie ilość źródeł energii elektrycznej jest często niewystarczająca. Któż z gotujących nie raz borykał się z problemem braku dostępności do wystarczającej ilości źródeł prądu w czasie przygotowywania swoich potraw... Podłączanie przedłużaczy i plątanie się w przewodach u nie jednego z nas wywołuje niepotrzebne emocje… Tymczasem nic prostszego jak zamontowanie w blacie gniazda meblowego, do którego instalacji potrzebujemy jedynie odpowiednio wykrojony otwór i to nie zawsze. Za sprawą precyzyjnego mechanizmu wystarczy jedynie dotknąć pokrywę gniazda aby wysunąć urządzenie. Dostępność tub w różnorodnych formach, kolorach, krotnościach oraz wykonanie z różnego rodzaju materiałów pozwala na idealne dopasowanie gniazda meblowego pod aranżację danego wnętrza.

Jak wspomniane zostało wcześniej istnieją również gniazda meblowe nie potrzebujące wiercenia otworów montażowych. Firma ORNO posiada w swojej ofercie gniazda wyposażone w zaślepki śrubowe umożliwiające przytwierdzenie podstawy urządzenia do krawędzi blatu biurka bądź pułki. Tym sposobem w prosty i co najważniejsze niedrogi sposób jesteśmy w stanie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. 

Firma ORNO oprócz standardowych źródeł prądu w swoich gniazdach zastosowała również porty USB. Korzystanie z urządzeń mobilnych stało się ważną częścią życia każdego człowieka, a telefony towarzyszą nam niemalże przez cały czas. Tym sposobem gotując obiad czy pracując na komputerze bez problemu możemy korzystać z telefonów sprawdzając niezbędne informacje ze świata, przepisy czy śledząc media społecznościowe. Gniazda meblowe wpuszczane w blat w prostokątnej formie to idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Otwierane za pomocą przesuwnych bądź wysuwanych pokryw stanowią nieodzowny element codziennego, wygodnego funkcjonowania. Gniazda blatowe występują w różnych wielkościach uzależnionych od ilości gniazd począwszy od pojedynczy po poczwórne, z uziemieniem oraz przesłonami torów prądowych bądź bez, dodatkowo wyposażone w porty USB.  Niektóre z nich posiadają również w szczotki przeciwkurzowe zapobiegającą gromadzeniu się brudu.