Źródła światła pełnią ważną rolę w naszym życiu codziennym. Ważny jest ich odpowiedni dobór do naszych indywidualnych potrzeb. Zależy nam również na tym, aby źródła światła pobierały jak najmniej prądu. Do tego zostały stworzone różnego rodzaju żarówki led oraz energooszczędne świetlówki, które dzielą się na kompaktowe i bakteriobójcze. Oferujemy świetlówki o różnych mocach, gwintach oraz barwie światła, z długą żywotnością, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie są typy trzonków świetlówek?

Świetlówki kompaktowe rożnią się parametrami. Jednym z nich jest rodzaj gwintu. Istnieją różne typy trzonków takie jak m.in.: G5, G13, 2G13, E14, E27. Gwint G5 to okrągły trzonek, wyposażony w 2 piny, który stosowany jest w świetlówkach o średnicy 16mm, natomiast trzonek G13 stosowany jest w świetlówkach o większej średnicy (26mm). Gwint E14 stosowany jest w świetlówkach przeznaczonych do użytku domowego. Trzonek E27 to najpopularniejszy rodzaj trzonka, stosowany w świetlówkach kompaktowych. Prezentowane źródła światła różnią się również kształtem oraz oznaczane są symbolami np.: T5, T8, T12 (oznaczają wielkość, średnicę).

Zastosowanie świetlówek bakteriobójczych

W szpitalach, laboratoriach czy aptekach dobór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważny. Te miejsca są najbardziej narażone na wirusy czy bakterie, dlatego warto zastosować w nich świetlówki bakteriobójcze. Zadaniem tych świetlówek jest skuteczne odkażanie powietrza, wody i powierzchni z drobnoustrojów. Świetlówka bakteriobójcza gwarantuje skuteczne oraz ekologiczne odkażanie bez użycia środków chemicznych, dodatkowo tłumi tworzenie się ozonu. Produkt posiada również specjalną powłokę, która odpowiada za jej długotrwałość. Oferujemy świetlówki bakteriobójcze różnych producentów różniące się np. mocą lub trzonkiem.

Zalety zastosowania świetlówek

  • Długa trwałość
  • Mniejszy pobór prądu- energooszczędność
  • Różne typy trzonków
  • Możliwość wyboru barwy, kształtu, mocy
  • Przy pomocy świetlówek liniowych latwiej można uzyskać oświetlenie bezcieniowe niż za pomocą żarówek
  • 2 lata gwarancji

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu świetlówek?

Przy zakupie energooszczędnych świetlówek trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, w którym miejscu chcemy zastosować daną świetlówkę. Należy również zwrócić uwagę na jej moc, aby była odpowiednia do pomieszczenia. Barwa światła rownież odgrywa ważną rolę- wybierz taką, aby oczy szybko się nie męczyły. Musisz również dobrać odpowiedni gwint do oprawy, w której świetlówka ma zostać umieszczona. Zwróć również uwagę na jej kształt oraz wielkość.