Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Inteligentny dom

Sterowniki inteligentnego domu - urządzenia 

Technologia Inteligentnego Domu pozwala automatycznie sterować na odległość wieloma urządzeniami w naszym domu — między innymi światłem, bramą wjazdową czy roletami antywłamaniowymi. W sklepie internetowym interblue.pl znajdziesz podzespoły, sterowniki inteligentnego domu, nadajniki, czujniki i odbiorniki pozwalające na zautomatyzowanie i wygodne sterowanie poszczególnymi urządzeniami za pomocą smartfona, czy komputera.
Jeżeli boisz się, że technologia inteligentnego domu nie sprawdzi się u Ciebie, na początek wybierz proste urządzenia domowego użytku sterowane pilotem — na przykład żarówkę SMART LED, w której pilotem możesz zmieniać kolor i natężenie światła. Równie dobrym i atrakcyjnym cenowo wyborem będzie gniazdko sterowane pilotem, w którym jednym przyciskiem możesz włączyć lub wyłączyć przepływ prądu w podłączonych do niego urządzeniach.

 

Technologia Inteligentnego Domu 

Inteligenty dom to do nie tak dawna pojęcie abstrakcyjne kojarzące się z czymś zaawansowanym technologicznie, niedostępnym, a co najmniej bardzo kosztownym. Wraz z rozwojem technologii oraz powszechnym dostępem do internetu systemy inteligentnego domu stały się bardziej użyteczne i przystępne cenowo. System taki pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkania domowników. Daje on możliwość sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, bramą wjazdową, systemem bezpieczeństwa.


EXTA FREE jako przykład systemu SmartDom

Jednym z producentów inteligentnego systemu sterowania jest polska firma Zamel, która oferuje kompleksowe rozwiązanie domu inteligentnego EXTA FREE. Jest to rozwiązanie, które cechuje się łatwym i szybkim montażem. Dzięki bezprzewodowej łączności nie ma potrzeby prowadzenia okablowania. W każdej chwili możliwe jest zwiększenie funkcjonalności zainstalowanych już elementów systemu o nowe moduły. W ofercie mamy do wyboru szeroką gamę odbiorników EXTA FREE montowanych w puszkach instalacyjnych lub wbudowanych bezpośrednio w obudowach opraw oświetleniowych i innych odbiorników. Umożliwiają one sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, bramą wjazdową czy garażową. Sterowanie wszystkimi odbiornikami może odbywać się przy użyciu bezprzewodowego pilota, który w zależności od potrzeb użytkownika może obsługiwać od dwóch do ośmiu kanałów. Dla przykładu pilotem 2-kanałowym możemy obsłużyć sterowanie bramą garażową.


Funkcjonalności systemów inteligentnego domu

Funkcjonalność pojedynczych odbiorników możemy znacząco podnieść poprzez zintegrowanie ich z centralnym urządzeniem, które łączy wszystkie odbiorniki i czujniki nadając im funkcjonalność domu inteligentnego, jakim jest Exta Free Kontroler EFC-01 i EFC-02. W zależności od zastosowanego modelu umożliwiają one sterowanie odbiornikami i monitorowanie stanu czujników poprzez sieć z poziomu smartfona lub tabletu po zainstalowaniu darmowej aplikacji w wersji na Android i iOS, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo do systemu możemy dołączyć zestaw czujników takich jak, czujnik zalania, czujnik kontaktronowy wykorzystywany do detekcji otwarcia okien i drzwi, czujnik temperatury oraz czujnik natężenia oświetlenia. Wszystkie te nadajniki i czujniki w połączeniu z kontrolerem tworzą integralny system inteligentnego domu obsługiwany z urządzeń, które w dzisiejszych czasach każdy ma przy sobie. Aplikacja daje nam możliwość grupowania nadajników znajdujących się w domu, z podziałem na poziom (parter, piętro) pomieszczenia, w jakim się znajdują lub ze względu na rodzaj obsługiwanego urządzenia np. rolet, oświetlenia, ogrzewania, co ułatwia ich sterowanie, dzięki edytowalności ikonek i nazw w systemie. Ciekawą opcją w aplikacji jest funkcja sceny. Pozwala ona na definiowanie przez użytkownika określonych sekwencji zdarzeń, które następują po sobie lub jednocześnie. Mogą one być realizowane z poziomu aplikacji lub fizycznych pilotów po naciśnięciu ikony lub przypisanego przycisku. W podobny sposób możemy ustawić zdefiniowane sekwencje zdarzeń, które będą wykonywać się automatycznie zgodne z określonym harmonogramem, na przykład po zachodzie słońca o 21 rolety zamykają się i w pomieszczeniu lub na zewnątrz załącza się oświetlenie. Bardziej zaawansowaną i inteligentną opcją jest definiowanie zdarzeń lub ich sekwencji, których wykonanie będzie uzależnione od spełnienia warunków logicznych pochodzących od czujników lub informacji od nadajników. Na przykład roleta i oświetlenie nie będzie już załączane o konkretnej godzinie, jak miałoby to miejsce z ustawionym harmonogramem, tylko po wykryciu przez czujnik niskiego natężenia oświetlenia charakterystycznego dla zapadającego zmierzchu. Wszystkie dane pochodzące z czujników są przedstawione w czytelny sposób w darmowej aplikacji.


Zamel - kompatybilność urządzeń w systemach inteligentnego domu

Dodatkowo możliwa jest obsługa wideofonów firmy Zamel z poziomu urządzenia mobilnego , jak również zarządzanie systemem monitoringu opartego o kamery IP, taką funkcjonalność daje nam kontroler EFC-1. Jak widać system inteligentnego domu daje nam szeroki zakres doboru odbiorników i czujników, który w elastyczny sposób można dopasować do swoich potrzeb i tym samym poprawić komfort życia w domu. Wybrane modele sterowników, nadajników, kontrollerów, odbiorników czy pilotów Exta Free znajdziemy właśnie w kategorii SMARTDOM.