Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne domu niesie za sobą wiele korzyści zarówno estetycznych jak również i funkcjonalnych. Odpowiednie oświetlenie podkreśla piękno elewacji, zapewnia dobrą widoczność, co wiąże się z bezpieczeństwem oraz sprawia, że dom tętni życiem i zaprasza do środka. Jednym z bardzo popularnych rozwiązań jeśli chodzi o lampy zewnętrzneplafony. Mocowane bezpośrednio przy suficie lampy stanowią wygodę w użytkowaniu i są doskonałą dekoracją budynku.

Na szczególną uwagę zasługują plafony zewnętrzne marki IDEUS, która od 2011 roki zajmuje się szeroko rozumianą branżą oświetleniową korzystając z doskonałych materiałów oraz wykwalifikowanej kadry pracowniczej. 

Oświetlenie zewnętrzne - klasa szczelności

Mówiąc o oświetleniu zewnętrznym należy zwrócić uwagę na klasę szczelności produktów. Lampy oświetleniowe nadające się do użytku zewnętrznego powinny posiadać minimalny stopień ochrony równy IP44. Zapewnia on odporność oświetlenia na wodę bryzgającą ze wszystkich kierunków oraz ochronę przed wnikaniem ciał stałych większych niż 1 mm. Jeśli chodzi o plafony zewnętrzne klasa ta w zupełności wystarczy gdyż montowane bezpośrednio do sufitu nie są narażone na zbyt duży kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Marka IDEUS posiada natomiast plafony również o wyższej klasie szczelności, przez co można umieszczać je niemal w każdym miejscu.

Wymienne źródło światła!

Plafony zewnętrzne marki IDEUS zaprojektowane zostały z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Jest to sprawdzony rodzaj materiałów jeśli chodzi o kloisze plafonier. Matowe tworzywo tłumi nieznacznie światło dzięki czemu zapewniają doskonałą widoczność, nie oślepiając tym samym naszych oczu. Większość z plafonier zewnętrznych marki IDEUS posiada wymienne źródło światła. Jest to ogromna zaleta nie tyle jeśli chodzi o prostą wymianę żarówki w przypadki spalenia ale przede wszystkim o barwę światła. Każdy indywidualnie może dobrać rodzaj światła adekwatnie do własnych potrzeb, idealnie współgrającą z zastałym otoczeniem a mianowicie kolorem i formą elewacji budynku. Za pomocą oświetlenia zewnętrznego jesteśmy w stanie ocieplić charakter otoczenia, jak również wręcz przeciwnie, nadać mu surowego, chłodnego charakteru.

klasyczne formy i uniwersalna kolorystyka plafonier IDEUS

Estetyka wykonania plafonier zewnętrznych marki IDEUS charakteryzuje się klasyką o uniwersalnej kolorystyce. Prosta forma sprawia, że oświetlenie to doskonale wpasuje się w każde otoczenie. Z ich pomocą można idealnie doświetlić wejście do domu, werandę balkon oraz taras, wszystko to w nieprzesadzony i elegancki sposób. Idealnie doświetlony dom tworzy niesamowity klimat i odpowiednią atmosferę, chęć przebywania w danym miejscu jak najdłużej.

Plafoniery zewnętrzne IDEUS świetnie sprawdzą się nie tylko jako oświetlenie zewnętrzne domów ale również budynków o innym charakterze, a mianowicie hal, magazynów oraz licznych obiektów usługowych. Różnorodność form a klasycznym, niekiedy surowym charakterze a także doskonała jakość wykonania z dbałością o najmniejsze szczegóły sprawiają, że plafoniery zewnętrzne IDEUS doskonale odnajdą się nawet w bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych działając przy tym bez jakichkolwiek zarzutów.