Zima to okres, w którym najczęściej inwestujemy w czujniki bezpieczeństwa. Czad jest tak zwanym cichym zabójcą, który jest bezwonny, przez co nie jesteśmy w stanie go wyczuć. Czujniki czadu, dymu czy gazu powinny znajdować się w każdym domu. Dzięki nim możesz ochronić siebie oraz swoich bliskich przed zatruciem. Czujniki bezpieczeństwa nie zajmą wiele miejsca, ponieważ są niewielkich rozmiarów oraz zostały estetycznie wykonane, przez co nie zepsują wystroju Twojego wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju czujniki czadu, dymu i gazu, które cieszą się dużym zainteresowaniem i pochodzą od znanych i cenionych producentów oraz są bardzo czułe. Czołowymi producentami czujników są: EMOS, EURA, KIDDE oraz ZAMEL. W naszym sklepie znajdziecie również czujniki gazu pochodzące od firmy Kontakt-Simon w różnych kolorach.

{products-col3}7271, 11645, 2263{/products-col3}

Do czego służą czujniki gazu, czadu i dymu?

Czujniki gazu, czadu i dymu służą do zapewnienia nam bezpieczeństwa. Czujniki czadu pozwalają na wczesne wykrywanie tlenku węgla, którego nie jesteśmy w stanie wyczuć, ponieważ jest od bezwonny. Czujniki gazu (jak sama nazwa mówi) służą do wczesnego wykrywania niebezpiecznego stężenia gazów i alarmowania nas o niebezpieczeństwie. Czujniki dymu przeznaczone są do wykrywania obecności podwyższonego stopnia dymu. Czujniki bezpieczeństwa nie muszą być podłączane do prądu, ponieważ w naszym sklepie znajdziesz niewielkie czujniki czadu, dymu i gazu na baterie, które są bardzo wygodne w użyciu, jednak trzeba pamiętać o regularnej wymianie baterii.

Rodzaje czujników bezpieczeństwa

Jako czujniki bezpieczeństwa służą różnego rodzaju czujniki czadu, gazu i dymu. Czujniki bezpieczeństwa mogą być zasilane sieciowo oraz bateryjnie. Czujniki czadu, dymu i gazu zasilane sieciowo to świetne rozwiązanie, lecz w przypadku utraty prądu czujnik przestaje działać. Natomiast czujniki bezpieczeństwa zasilane bateryjnie będą działać nawet wtedy, gdy będzie awaria prądu, jednak trzeba pamiętać o konieczności wymiany baterii, aby mógł działać. Oferujemy elektroniczne czujniki czadu, które są wyposażone w głośny sygnalizator dźwiękowy, który powiadomi Cię o wzrastającej emisji trującego gazu. Niektóre czujniki bezpieczeństwa są wyposażone w wyświetlacz, na którym jest widoczna informacja o aktualnym stężeniu niebezpiecznej substancji.

{products-col3}11686, 339, 7230{/products-col3}

Jak wybrać czujnik czadu?

Czujnik czadu powinien znajdować się w każdym domu i przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na kilka spraw. Najlepszym i najpopularniejszym rozwiązaniem są czujniki czadu z atestem. Nie warto inwestować w podróbki czujnika bez atestacji, ponieważ ich wskazania mogą być zafałszowane. Czujniki czadu na baterie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ możesz umieścić go w dowolnym miejscu, gdyż nie ma konieczności podłączania go do prądu. Czujnik czadu należy umieścić w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek lub piecyk, jednak nie umieszcza się go w bezpośrednim miejscu paleniska. W przypadku instalacji gazowych warto zainwestować w czujnik czadu i gazu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, na niektóre parametry czujnika. Ważnym parametrem jest głośność urządzenia, ponieważ im jest on głośniejszy tym lepszy. Warto zainwestować w czujnik bezpieczeństwa, który jest wyposażony w wyświetlacz LCD, jednak nie jest to niezbędne. Przed zakupem należy pomyśleć nad miejscem umieszczenia urządzenia, a później o jego zasilaniu. Najlepiej inwestować w urządzenia znanych marek np. czujniki czadu firmy ZAMEL.