Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Kategorie
Kolor
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
więcej... mniej
Krotność
więcej... mniej
Cena
6 133
Marki

Gniazda podwójne podtynkowe

Podwójne podtynkowe gniazda elektryczne 

Gniazda elektryczne nazywane również kontaktem lub gniazdkiem to element instalacji elektrycznej do którego możemy przyłączyć odbiorniki energii elektrycznej. Gniazdka mogą występować w wersjach podtynkowych i natynkowych. Ich wybór uzależniony jest od możliwości technicznych montażu, jak również od gustu użytkowników. W tej kategorii znajdują się podwójne gniazda podtynkowe. Gniazdka te zasilane są prądem z instalacji jednofazowej. W ofercie naszego sklepu znajdują się między innymi gniazdka podwójne, których oprawa jest zintegrowana z mechanizmem gniazda, zwana monoblokiem w różnorodnej kolorystyce. Większych możliwości dekoracyjnych dostarczają natomiast gniazda zasilające bez oprawy.


Rodzaje gniazd podtynkowych podwójnych

W zależności od producenta mechanizmu gniazda, możemy dobrać ramki w różnych kolorach, kształtach oraz materiału z którego została wykonana. Gniazdka podtynkowe podwójne zależnie od przeznaczenia występują w wersji bez uziemienia i z uziemieniem, tzw. gniazdko z bolcem. Dodatkowo mogą być wyposażone w przesłonę torów prądowych, która zabezpiecza przed porażeniem prądem. Gniazda podtynkowe zakładane są w puszcze instalacyjnej najczęściej przy pomocy zacisków śrubowych. W tej kategorii produktów znajdziemy gniazda podwójne podtynkowe, takich producentów jak Karlik, Kontakt-Simon, Ospel.