Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki
Filtruj według
Producent
więcej... mniej
Wybierz kolor
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu
Krotność
Cena
Filtruj

Gniazda podwójne podtynkowe

Podwójne podtynkowe gniazda elektryczne 

Gniazda elektryczne nazywane również kontaktem lub gniazdkiem to element instalacji elektrycznej do którego możemy przyłączyć odbiorniki energii elektrycznej. Gniazdka mogą występować w wersjach podtynkowych i natynkowych. Ich wybór uzależniony jest od możliwości technicznych montażu, jak również od gustu użytkowników. W tej kategorii znajdują się podwójne gniazda podtynkowe. Gniazdka te zasilane są prądem z instalacji jednofazowej. W ofercie naszego sklepu znajdują się między innymi gniazdka podwójne, których oprawa jest zintegrowana z mechanizmem gniazda, zwana monoblokiem w różnorodnej kolorystyce. Większych możliwości dekoracyjnych dostarczają natomiast gniazda zasilające bez oprawy.


Rodzaje gniazd podtynkowych podwójnych

W zależności od producenta mechanizmu gniazda, możemy dobrać ramki w różnych kolorach, kształtach oraz materiału z którego została wykonana. Gniazdka podtynkowe podwójne zależnie od przeznaczenia występują w wersji bez uziemienia i z uziemieniem, tzw. gniazdko z bolcem. Dodatkowo mogą być wyposażone w przesłonę torów prądowych, która zabezpiecza przed porażeniem prądem. Gniazda podtynkowe zakładane są w puszcze instalacyjnej najczęściej przy pomocy zacisków śrubowych. W tej kategorii produktów znajdziemy gniazda podwójne podtynkowe, takich producentów jak Karlik, Kontakt-Simon, Ospel.