Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Wiertarki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wiertarki - jakie urządzenie wybrać ?

Sklep internetowy Interblue oferuje wiertarki zwane także boromaszynami, znanych i cenionych producentów np.wiertarki MAKITA, wiertarki BOSCH czy wiertarki DeWalt. Wiertarka służy do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania otworów przy pomocy wiertła. Do użytku domowego od dawna wykorzystywano wiertarki o napędzie ręcznym za pomocą korby do wiercenia otworów w drewnie. W warsztatach przydomowych na stole montujemy niewielką obrabiarkę nazywaną wiertarką stołową, którą możemy już wywiercić precyzyjne otwory, nie tylko w drewnie, ale również w metalu lub innym tworzywie. Wiertarki przenośne bez udaru przeznaczone są dla majsterkowiczów, którzy lubią prace z materiałami miękkimi takimi jak drewno. Niestety nie nadaje się do prac remontowych. Do prac remontowych czy na budowie zdecydowanie lepsza będzie wiertarka uniwersalna udarowa. Dobór wiertarki udarowej uzależniamy od prac, jakie mamy wykonać. Ciężka praca wymaga wiertarki o dużej mocy, aby wiercenie z udarem było efektywne. Odszukamy tu również wiertarki akumulatorowe o małej mocy przeznaczone do użytku domowego, używane do wiercenia małych otworów oraz stosowane do prac pomocniczych. Obudowa wiertarki do użytku domowego jest wykonana z tworzyw sztucznych, przez co jest mniej odporna na uszkodzenia, ale zaletą takiej obudowy jest jej niska waga przez co pracując nią mniej się męczymy, niż ciężkim sprzętem dla profesjonalistów.


Wiertarki amatorskie, a wiertarki profesjonalne

Zaletą elektronarzędzi amatorskich, domowych  jest ich niska cena. Podczas typowych niewymagających prac stosujmy wiertarki o mocy 500-600W. Znajdziemy tu też wiertarki dla profesjonalistów wykonane bardzo solidnie, z mocą powyżej 600W. Elektronarzędzia profesjonalne wykonane są ze stopów magnezu, a ich moc przekracza 1000W. Ponadto mają dodatkowe uszczelnienia silnika oraz dłuższy kabel zasilający. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są urządzeniami mobilnymi i umożliwiają pracę z dala od gniazdka. Ponadto praca wkrętarką jest mniej męcząca. Jej ograniczeniem jest mniejsza moc, co najczęściej sprowadza się do wiercenia otworów tylko w miękkich materiałach. W naszym sklepie internetowym można również zakupić wkrętarki z udarem, a ich cena jest adekwatna do możliwości pracy, jaką może wykonać niejeden profesjonalista.