Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Szlifierki taśmowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szlifierki taśmowe i akcesoria 

Szlifierki taśmowe oferowane w sklepie internetowym Interblue to elektronarzędzia służące do zgrubnego szlifowania większych powierzchni roboczych. Szlifierka taśmowa jest o wiele szybsza od szlifierki mimośrodowej. Można ją uzbroić w ramkę, aby nadawała się do precyzyjnego szlifowania lub statyw, aby używać ja jako urządzenie stacjonarne. Szlifierkę taśmową kupujemy zwracając uwagę na wymiary taśmy. Długość taśmy w szlifierce wynosi zazwyczaj od 130 mm do 630 mm, zaś szerokość 60 mm do 100 mm. Jeśli taśma jest większa to w szybszym czasie wykona pracę w naszym obszarze roboczym, jednak jakość szlifowania będzie mniejsza. Większa prędkość przesuwania taśmy to szybsza praca urządzenia. Zazwyczaj wynosi ona od 200 m do 420 m na minutę. Modele oferowane przez producentów ( Makita, DeWalt, Black&Decker) przeznaczone dla profesjonalistów posiadają system odsysający pył i redukcję hałasu. W dostępnych w sklepie internetowym szlifierkach taśmowych istnieje możliwość elektronicznej regulacji prędkości przesuwu taśmy. Pozwala to na dostosowanie prędkości działania szlifierki do właściwości danego materiału. Mniejsze obroty ustawiamy w przypadku precyzyjnej wykonywanej czynności, natomiast większe obroty gdy szlifujemy zgrubnie. Obecnie oferowana przez sklep internetowy szlifierka taśmowa KA-88 Black&Decker wyposażona jest w  system do odsysania pyłu.


Zalety szlifierek taśmowych

Szlifierka taśmowa wymaga do używania taśmy papieru ściernego. Doposażenie szlifierki taśmowej w postaci ramki szlifierskiej pozwala na uniesienie szlifierki, przez co delikatniej szlifuje materiał. Zamianę szlifierki taśmowej przenośnej w stacjonarną, uzyskujemy przez dołączenie do niej statywu. Szlifierki taśmowe pracują na zasadzie obrotów taśmy z materiałem ściernym. Taśma ścierna prowadzona jest po obrabianym materiale z bardzo dużą prędkością. Szlifierkę taśmową użyjemy do ściągania materiałów z równych lub lekko wypukłych powierzchni.