Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Szlifierki kątowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szlifierki kątowe amatorskie i profesjonalne

Szlifierka kątowa popularnie nazywana kątówką lub gumówką służy do cięcia szlifowania metalu i innych twardych materiałów. Używa się ich do cięcia blachy, betonu, ceramiki, prętów metalowych do zbrojenia, także do zgrubnego szlifowania metalowych powierzchni spawanych i skorodowanych oraz innych twardych powierzchni. Jednak do precyzyjnego szlifowania nie nadają się. Do tego służą szlifierki mimośrodowe i oscylacyjne. W tej kategorii do dyspozycji mamy szeroki wybór szlifierek kątowych w zależności od średnicy tarczy, mocy silnika oraz dodatkowych funkcji. Do pracy w przydomowym warsztacie i domu najlepiej wybrać szlifierkę kątową o średnicy tarczy 115mm i mocy silnika od 450-900W. Takimi szlifierkami przy użyciu odpowiednich tarcz możemy skutecznie oczyszczać metal z rdzy, przycinać płytki ceramiczne albo elementy z blachy czy też wygładzać spawy na powierzchni spawanej. Jeżeli wybierzemy model szlifierki wyposażony w blokadę wrzeciona będziemy mogli sprawnie montować tarczę i inne akcesoria, jak tarcze na rzepy czy szczotki polerskie. na stronie naszego sklepu znjadują się szlifierki firmy NUTOOL, DeWalt, a także MAKITA, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i długotrwałością.


Małe i lekkie kątówki do prac domowych

Do lekkich prac warsztatowych i budowlanych idealna będzie szlifierka o średnicy tarczy 125mm, ale większej mocy niż amatorskie. Moc takiej kątówki waha się od 600 do 1200W. Szlifierki w tej grupie charakteryzuje się metalowym korpusem, odpornym na mechaniczne uszkodzenia, który nie przegrzewa się w trakcie wykonywanej pracy, co przy bardziej profesjonalnych zastosowaniach ma duże znaczenie. Bardziej zaawansowane kątówki wyposażone są w płynną regulację obrotów oraz dodatkowo w system antywibracyjny, który potrafi ograniczyć poziom drgań nawet o 80% w stosunku do urządzeń nie posiadających tego typu rozwiązań. Standardowym wyposażeniem w tej klasie jest blokada wrzeciona. Również, jak w szlifierkach amatorskich o średnicy tarczy 125 mm, również w szlifierkach profesjonalnych dostępna jest szeroka gama akcesoriów, takich jak szczotki polerskie, kamienie szlifierskie, a także tarcze z rzepem, do których można przyczepić krążki papieru ściernego.


Szlifierki kątowe do prac budowlanych

Do ciężkich prac budowlanych i w warsztacie stosujemy szlifierki o wielkości tarcz 180mm i 230mm oraz mocy ponad 2000W. Szlifierki tej wielkości można używać na budowie do cięcia zbrojenia, metalowych przęseł, używać jej przy pracach brukarskich, do cięcia kostki brukowej, krawężników a także przy szlifowaniu dużych powierzchni betonu lub metalu. System antywibracyjny jest standardem w tych urządzeniach poddawanych dużym obciążeniom oraz profesjonalnym zastosowaniom. Udogodnieniem jest ogranicznik prądu rozruchu. Układ ten eliminuje przeciążenie sieci zasilającej podczas startu szlifierki włączając niższe obroty na jałowym biegu. Wmontowany jest również szybki hamulec ściernicy. W większości dużych szlifierek zatrzymanie obrotów tarczy następuje po około 10 sekundach. Dodatkowy układ hamujący pozwala zatrzymać tarczę w ciągu około 2 sekund. Pozawala to na odłożenie szlifierki zaraz po przerwaniu szlifowania. Szlifierki z układem antyprzeciążeniowym automatycznie wyłączają zasilanie, kiedy temperatura przekracza wartości,które mogłyby spowodować spalenie się uzwojenia silnika o dużej mocy, jakie są stosowane w tego rodzaju kątówkach przeznaczonych do ciężkich prac.