Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Pilarki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Pilarki elektryczne - praktyczne elektronarzędzia do warsztatu 

Sklep internetowy Interblue oferuje w sprzedaży pilarki. Ze względu na na rodzaj napędu, rodzaju materiału, można je podzielić na piły ręczne czy pilarki mechaniczne. Napędy pilarek mechanicznych dzielimy na spalinowe i elektryczne. Pilarki spalinowe są praktyczne, gdyż nie są ograniczone dostępem do energii elektrycznej. Ze względu na spaliny stosuje się je na zewnątrz. Pilarki spalinowe używamy do prac w ogrodzie,wokół domu w leśnictwie i rolnictwie. W pracach leśnych wprowadzono szereg nowoczesnych maszyn, mimo to podstawowym narzędziem dalej pozostaje pilarka łańcuchowa, produkowana w wersji profesjonalnej, do użytku w pracach przydomowych. Mamy do wyboru pilarki półprofesjonalne w niższej cenie.


Pilarki - typy 

Pilarki elektryczne stosujemy w miejscach dostępnych w energię elektryczną. Pilarki elektryczne można stosować wewnątrz pomieszczeń warsztatowych, gdyż nie generują spalin i nie powodują hałasu. Pilarki akumulatorowe używamy do pielęgnacji drzew. Przeznaczone i polecane są do pracy na terenach wymagających zachowania ciszy, bez konieczności stosowania ochronników słuchu. Pilarki mechaniczne to np. traki, pilarki tarczowe, pilarki taśmowe, łańcuchowe, wyrzynarki czy pilarki szablaste. Pilarki tarczowe, zwane cyrkularkami posiadają płaskie ostrze w formie tarczy i dzielimy je w zależności od ich zamontowania. Ukośnica to pilarka służąca do cięcia pod kątem. Pilarka tarczowa ręczna składająca się z tarczy, silnika w obudowie oraz blatu roboczego, to sprzęt, który dociskamy do ciętej powierzchni.


Funkcje pilarek łańcuchowych

Pilarka łańcuchowa jako narzędzie tnące posiada łańcuch w kształcie litery U, który ostrzymy okrągłym łańcuchem. Są to najbardziej popularne piły używane przez profesjonalnych pilarzy, jak i majsterkowiczów. Stosowane do przeżynania zgrubnego, cięcia drzew, krzewów, gałęzi oraz drewna na opał. Pilarki również służą do pielęgnacji zieleni, a również do artystycznego rzeźbienia w drewnie lub lodzie. W pilarkach łańcuchowych montowany jest system beznarzędziowego systemu napinania łańcucha, instaluje się systemy redukujące drgania, amortyzację wibracji, blokadę przypadkowego włączenia. Pilarka szablasta posiada wygięty w łuk brzeszczot lub prosty mocowany w jednym punkcie, wykonujący ruch posuwisto zwrotny. Używana przez ogrodników, stolarzy, mechaników, ślusarzy czy też instalatorów jako urządzenie uniwersalne posiadające możliwość wymiany brzeszczotów, do cięcia drewna, metalu, tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, a nawet cegły i betonu.