Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Poziomice

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Poziomice klasyczne i poziomie laserowe

Poziomice to urządzenia pozwalające na precyzyjne wyznaczenie poziomu płaszczyzny oraz pionów ścian. To niezbędne urządzenia poziomujące przy pracach budowlanych, remontowych oraz majsterkowaniu. Istnieje wiele rodzajów poziomic. Różnią się one przede wszystkim jeśli chodzi o budowę oraz element wskazujący poziom płaszczyzny. Czynnikami pozwalającymi na dokonanie prawidłowego poziomowania są przede wszystkim pęcherzyk powietrza, jakość wykonania libelli, długość poziomicy oraz technika w jakiej poziomica została wykonana. Najbardziej popularne poziomice to poziomice libellowe. Wyposażone są one w zamkniętą ampułkę z cieczą oraz pęcherzyk powietrza, który jest wskaźnikiem.


Zastosowanie różnego rodzaju poziomic

Poziomice libellowe, klasyczne ze względu na konstrukcję i przeznaczenie dzielimy na kolejne podkategorie. Są to, m.in. poziomice murarskie, wykonane z drewna lub aluminium o podłużnym kształcie oraz poziomice ramowe wykonane z metalu o kwadratowym kształcie przeznaczone do ustawiania w poziomie dużych maszyn. Innym rodzajem poziomic są poziomice wężowe. Ich działanie odbywa się na zasadzie połączonych ze sobą naczyń. Składają się one z dwóch pionowych rurek z podziałką określającą wysokość słupka wody, połączonych ze sobą giętkim przewodem wypełnionym właśnie wodą. Służą one przede wszystkim do poziomowania oddalonych od siebie elementów. Kolejną bardzo popularną poziomicą jest poziomica laserowa, której zastosowanie jest znacznie szersze od dwóch wcześniej wymienianych poziomic. Budowa poziomicy laserowej pozwala na wskazywanie szeregu innych płaszczyzn, kątów oraz linii za pomocą punktów lub linii świetlnych rzucanych na obiekt. Mimo profesjonalnego zastosowania obsługa każdej z poziomic począwszy od libellowej po poziomice laserową jest niezwykle prosta, przez co każdy może pozwolić sobie na jej zakup, nie tylko profesjonalny majster.