Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Myjki ciśnieniowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Urządzenia myjące wysokociśnieniowe

Myjki wysokociśnieniowe dostępne w naszym sklepie internetowym Interblue w kategorii elektronarzędzia, to bardzo przydatne urządzenia ułatwiające prace związane z myciem i czyszczeniem. Zazwyczaj kojarzone są z myjką do mycia samochodu ale to tylko jedna z opcji jej zastosowania. W ofercie naszego sklepu znajdują się myjki ciśnieniowe takich producentów jak: BLACK&DECKER, MAKITA, TRYTON. Są to proste urządzenia, jednak przed zakupem należy się zastanowić do jakiego celu będzie nam głównie służyć. Poszczególne modele myjki ciśnieniowej może się oczywiście różnić parametrami technicznymi ale też dodatkowymi akcesoriami. Przed wyborem optymalnej myjki dla swoich potrzeb należy mieć na uwadze kilka podstawowych cech.


Istotne parametry myjek wysokociśnieniowych

Moc myjki informuje nas o zużyciu prądu ale także możliwości uzyskania ciśnienia. Mała i ekonomiczna myjka posiada moc w przedziale od 1 200 do 1 600 W natomiast większe i mocniejsze zaczynają się od 2 000 W. Ciśnienie robocze myjki informuje o możliwości wytworzenia przez pompę myjki uśrednionego ciśnienia z jaką będzie podawać strumień wody. Warto zwróć na ten parametr uwagę przy czyszczeniu delikatnych powierzchni. Zakres ciśnienia w myjkach do zastosowań domowych waha się w przedziale od 65 do 170 bar. Mniej znaczącymi parametrami podawanymi przez producentów myjek wysokociśnieniowych jest maksymalna temperatura wody, zazwyczaj wynosząca 50 stopni C oraz podawanie wody wrażone w litrach na godzinę. W zależności od wielkości myjki wynosi od 300 do 600 litrów.


Myjki ciśnieniowe do mycia samochodu

Myjka ciśnieniowa do samochodu powinna posiadać odpowiednią moc, ale też nie za dużą, ponieważ może spowodować w skrajnych wypadkach nawet uszkodzenia lakieru. Do komfortowej pracy przy myciu samochodu przydatny będzie długi wąż wysokociśnieniowy oraz dodatkowy pojemnik na detergent. Przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej do ogrodu, mycia tarasu lub elewacji przyda się urządzenie o większej mocy ale posiadające możliwość regulacji ciśnienia, przydatne też będą dodatkowe szczotki do usuwaniu zabrudzeń z płaskich powierzchni.