W miejscu pracy spędzamy prawie większą część dnia, dlatego aby czuć się komfortowa oraz uniknąć bólu głowy, pieczeniu oczu i pogorszenia wzroku należy przede wszystkim zadbać o poprawne oświetlenie. Dobrze dobrane lampy wpłyną również na nasze samopoczucie oraz wydajność i kreatywność. Oczywiście najlepiej jeżeli pracujemy przy świetle dziennym lecz to nie wystarczy, musimy również wesprzeć się dodatkowymi punktami świetlnymi. W tym przypadku należy zaopatrzyć się zarówno w oświetlenie wiszące jak i lampy biurkowe. Polecamy wybrać produkty producentów takich jak: EKO-LIGHT, CANDELLUX, IDEUS, VOLTENO, KANLUX

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia do gabinetu

Pierwszą kwestia jest dobór odpowiedniej barwy światła, zalecamy wybrać lampy lub żarówki emitujące neutralna barwą światła, równą 3600K-4000K, lub tez sprawdzi się zimną barwą czyli 5000-6500K. Neutralna barwa jest odpowiednia dla naszego wzroku oraz zostało potwierdzone, że w takich warunkach osiągamy największą koncentrację. Oświetlenie w gabinecie musi być równomiernie rozłożone w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą lampy sufitowe, które oświetlą całe pomieszczenie oraz zagwarantują rozproszony i subtelny efekt w biurze. Lampki biurkowe przydadzą się głownie wieczorem, najlepiej będzie jeżeli lampka będzie miała zakryte źródło światła, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego oświetlania. Należy umieścić ja ponad poziomem oczu. 

Lampy sufitowe do biura

Oświetlenie sufitowe, jest to główne źródło światła, które ma za zadanie oświetlić jak i udekorować całe wnętrze. Do gabinetu domowego polecane są lampy LED, które posiadają funkcję zmiany barwy światła czy tez kąta świecenia. Jest to świetna opcja, ponieważ zależnie od pogody oraz warunków panujących w pomieszczeniu, możemy dowolnie dopasowywać strumień światła oraz barwię do własnych upodobań, zadba to o nasze samopoczucie jak i zdrowie. Koleją polecaną opcją są świetlówki liniowe lub oprawy rastrowe, które dzięki wbudowanej powłoce, mają za zadnie odbijać światło. Są to propozycję, dedykowane szczególnie do wyższych pomieszczeń, ze względu na mocne światło. Tradycyjne lampy sufitowe, również spełnią funkcje zarówno oświetleni biurowego jak i dekoracyjnego.

Tradycyjne lampy biurkowe 

Lampki biurkowe pełnią niezbędną funkcje w oświetleniu przestrzeni naszej biurowej pracy. Należy pamiętać aby wybrać lampę, przy której kąt oraz kształt padania światła dopasujemy do własnych potrzeb oraz sprawdźmy stabilność podstawy. Duży wybór tego typu oświetlenia na rynku sprawia, że możemy dowolnie tworzyć aranżację. Do zorganizowania i zachowania przestrzeni możemy wybrać funkcyjne lampki z wbudowanym koszykiem na przybory, jak i z opcją wyświetlania godziny i temperatury. Gdy mamy ograniczoną przestrzeń na biurku warto wybrać lampki z klipsem, które zajmują tylko niewielki fragment biurka. 

Wybierając oświetlenie do gabinetu zadajmy o odpowiednią barwę, rozmieszenie ale również nie zapominajmy o designu. Jest to ważny element dekoracyjny, który podkreśli styl panujący we wnętrzu. W naszej ofercie, znajdują się zarówno tradycyjne oświetlenie jak i te z możliwością regulacji barwy i kąta padania światła. W zależności w jakim stylu jest urządzone pomieszczenie, możemy dowolnie dobierać lampy, znajdziemy zarówno te okazałe jak i proste lampy w uniwersalnym stylu czy też bardziej designerskie i nowoczesne.