Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Szczegółowe informacje - Polityce Prywatności

zamknij
Marki

Przewody OMY

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Przewód mieszkaniowy OMY jest przewodem elektrycznym z przeznaczeniem do niskiego napięcia 230V. Kable typu OMY posiadają osłonę oponową giętką, która zapewnia im szczelną ochronę przed przedostaniem się wilgoci oraz odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Przewód OMY wyposażone są w miedziane żyły wielodrutowe z izolacją polwinitową. Obecnie na rynku dostępne są przewody elektryczne tego typu, o różnej krotności żył oraz zróżnicowanym przekroju. Do najpopularniejszych należy zaliczyć przewód omy 2x1 5 oraz omy 3x1 5.

Zastosowanie przewodów OMY

Nie bez powodu kable OMY nazywane są przewodami mieszkaniowymi, ponieważ są one powszechnie używane do zasilania przenośnych odbiorników o niskiej mocy stosowanych w gospodarstwach domowych. Z powodzeniem można stosować je w pomieszczeniach, gdzie poziom wilgotności jest podwyższony. Należy zwrócić uwagę na to aby przewody typu OMY nie miały styczności z gorącymi powierzchniami. Przewody te nie nadają się również do zastosowań zewnętrznych.