Odpowiednio dobrane oświetlenie to nie tylko podstawowa myśl wiążąca się z budową czy remontem domu. Projektowanie i aranżacja ogrodów stały się zjawiskiem powszechnym a tutaj oprócz odpowiednio dobranych roślin kluczowe znaczenie odgrywa właśnie oświetlenie. 

Podstawową grupę produktów oświetleniowych stworzonych z myślą o ogrodach stanowią lampy na słupku. Różnorodność form, kształtów, sposobu wykończenia oraz wielkości sprawia, że każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od aranżacji i wielkości posesji. 

Słupki ogrodowe z wymiennym źródłem światła

Wybierając słupki ogrodowe często najważniejsze znaczenie ma dla nas ich wygląd, przez co zapominamy o ich podstawowej funkcji jaką jest oświetlanie najbliższego otoczenia, a to właśnie ono często decyduje o sposobie prezentacji oraz bezpieczeństwie całego obejścia. Firma POLUX wypuściła serię słupków ogrodowych, gdzie to właśnie przyszły właściciel ma możliwość podjęcia decyzji co do barwy oraz mocy źródła światła, pamiętając jedynie o typie gwintu żarówki, gdzie w zdecydowanej większości jest nim E27 (żarówki E27 to jedna z najliczniejszych grup jeśli chodzi o źródło światła, dlatego też wybór jest naprawdę ogromny). Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie emitowanego światła w stu procentach do własnego ogrodu i stworzenie wymarzonej atmosfery. 

 

Wielofunkcyjne słupki ogrodowe

Słupki ogrodowe to również sprytna forma na ukrycie innych urządzeń. Wyposażone często w gniazda elektryczne stanowią wielofunkcyjne urządzenia bez których codzienne funkcjonowanie nie było by takie proste. Oprócz oświetlenia z wbudowanymi gniazdami istnieją również słupki ogrodowe z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu. To ekonomiczny sposób na zwiększenie widoczności po zmroku. Światło załącza się jedynie wtedy kiedy zaistnieje taka potrzeba nie generując przy tym dodatkowych kosztów związanych z poborem energii.

Gdzie umieszczać słupki ogrodowe?

Lampy na słupku możemy instalować wszędzie, zwłaszcza, że stanowią doskonałą dekorację odmieniającą charakter całej przestrzeni. Doskonale sprawdzą się do podświetlenia ścieżek, podjazdów, atrakcyjnych krzewów czy najbliższego otoczenia tarasu i altany. Decydując się na wykorzystanie słupków nie zapominajmy również o niebezpiecznych miejscach stanowiących zagrożenie dla naszego zdrowia. Warto czasem pomyśleć o umieszczeniu lampki ogrodowej przy ostatnim stopniu bądź nieoficjalnej dróżce o której istnieniu wiemy nie tylko my.

Spójna aranżacja oświetleniowa ogrodu

Stworzenie doskonałego oświetlenia w ogrodzie wiąże się z odpowiednim dopasowaniem do siebie różnych typów lamp, dlatego też prezentowane słupki ogrodowe stanowią część całości. Firma POLUX znacznie ułatwiła nam projektowanie i wypuszczając na rynek liczną grupę lamp stojących dołączyła do nich również lampy wiszące oraz kinkiety. Typ sposobem zmysł architekta, którym nie każdy został obdarzony, nie jest nam już do niczego potrzebny.