Styl industrialny rządzi się swoimi prawami. Charakteryzując w skrócie loftowe mieszkania to bez wątpienia mieszkania z duszą. Całość tworzą elementy wykonane w surowy i naturalny sposób. Zwolennicy industrialnego stylu poszukują inspiracji wśród elementów składających się na stare opuszczone fabryki czy zakłady produkcyjne, dlatego też większość nowo zakupionych mebli czy dodatków wykonanych w ten sposób wygląda jak długowieczny element pokoleń. W wysokich, przestronnych i otwartych przestrzeniach wypełnionych oknami sięgającymi od podłogo po sufit króluje drewno oraz metal. Kolorystyka to głównie odcienie bieli, szarości i beżów. Proste elementy często tworzą niezwykłą i unikatową całość, a to wszystko często za sprawą odpowiednio dobranych dodatków, bo chociaż industrializm to raczej klasyczna kolorystyka często wzbogacany jest jednym oryginalnym i dość ekstrawaganckim elementem mającym wpływ na odbiór całego wnętrza. 

Oświetlenie w lofcie

Dodatki.. na tą grupę składają się liczne elementy wśród których bez wątpienia nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Wybierając lampy do mieszkania wykonanego w loftowym stylu powinniśmy postawić na proste światło, zapominając tym samym o ozdobach w postaci błyszczących elementów. Najlepiej w takim przypadku sprawdzą się lampy stworzone z surowych materiałów drewna bądź metalu, gdzie źródło światła przebija się w obszernych otworach ażurowego klosza. Loftowe oświetlenie często pozwala nam na samodzielny wybór żarówek dzięki czemu każdy ma możliwość dobrać coś wedle własnego uznania odpowiedniego pod względem barwy światła, kształtu oraz mocy.

Elementy oświetlenia industrialnego

 

Metal to nieodzowny element stylu industrialnego, dlatego też ozdobne surowe oświetlenie zwieszone na grubym łańcuchu z pewnością doskonale wpasuje się w loftowe wnętrze. Prosta forma zestawiona z oryginalnym źródłem światła w postaci żarówki w innym kształcie bądź kolorze stworzy niewielki ale bardzo znaczący akcent, oryginalny, żywy element całości znacząco odmieniający całe wnętrze.

Jak samodzielnie stworzyć industrialny styl?

Doskonałym sposobem na stworzenie industrialnego charakteru we wnętrzu jest również oświetlenie w postaci żarówek dekoracyjnych. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że tworzymy unikatowe, oryginalne i niepowtarzalne wnętrze. Takie oświetlenie oprócz wspomnianych wcześniej argumentów przemawiających za posiada również wiele innych plusów, na które składają się między innymi niskie koszty zakupu. Z uwagi na to że na obecnym rynku istnieje różnorodna gama produktów wśród których nie małą grupę zajmują m.in. tzw. żarówki Edisonki wykonane na kształt pierwszych żarówek z widocznym żarnikiem ułożonym w różnorodny sposób, mamy ogromne pole do popisu, możliwość sprawdzenia samego siebie, stworzenia własnej przestrzeni.