Domofony to niezwykle funkcjonalne urządzenia zwiększające poziom bezpieczeństwa w obrębie miejsca zamieszkania  oraz pracy. System kontroli dostępu pozwala na identyfikację osób z zewnątrz zabezpieczając mieszkańców przed kradzieżami oraz wizytą niechcianych gości. Domofon zwiększa nie tylko poczucie bezpieczeństwa ale pozwala również na zachowanie intymności, szczególnie w domach zlokalizowanych na osiedlach mieszkaniowych, ,,sąsiad obok sąsiada’’.

Rodzaje domofonów

Domofony marki ORNO to szeroka grupa produktów zawierająca w sobie domofony analogowe, domofony cyfrowe oraz wideodomofony. Domofony analogowe to najprostsza forma urządzenia składająca się z kasety oraz unifonu w formie wiszącej słuchawki. Taki rodzaj urządzenia najczęściej wykorzystywany jest w budynkach wielorodzinnych, niegdyś bardzo popularny. W nowoczesnych mieszkaniówkach wykorzystywane są raczej domofony cyfrowe najczęściej w wbudowaną kamerąDomofon cyfrowy to wersja rozbudowana o klawiaturę za pomocą której wprowadzamy numer lokalu lub wstukujemy specjalny kod dostępu powodujący otwarcie furtki. Kasety wyposażone są również w cyfrowy wyświetlacz na którym ukazuje się wpisywany numer oraz dodatkowe informacje dotyczące danego lokalu. Najbezpieczniejszą formą domofonu jest wideodomofon, urządzenie wyposażone w kamerę zamontowaną na kasecie bramowej oraz unifon z wyświetlaczem. Takie rozwiązanie daje możliwość dodatkowej obserwacji rozmówcy. 

Domofon jedno, dwu oraz wielo-lokalowe

Firma Orno w swojej ofercie posiada domofony jedno-lokalowe, 2-lokalowe jak również wielo-lokalowe. Domofony jednorodzinne ORNO jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do instalacji w domach jednorodzinnych, szczegółowo, w miejscach gdzie jedna kaseta bramowa obsługiwana jest przez jeden unifon. Domofony dostępne są z przewodową słuchawką unifonu lub bezprzewodowym  zestawem głośnomówiącym pozwalającym na regulację poziomu głośności, z możliwością doboru melodii dzwonka. Wiele z bezprzewodowych domofonów jedno-lokalowych posiada dodatkowy przycisk do sterowania bramą automatyczną oraz kamerę ułatwiającą rozpoznanie rozmówcy wyświetlającego się na ekranie unifonu. Wideodomofony z możliwością otwierania bramy idealnie sprawdzą się nie tylko w domach ale również w ogrodzonych budynkach biurowych oraz szkołach. Domofony dwu, trzy oraz wielo-lokalowe działają na tej samej zasadzie z tym, że jedna kaseta bramowa obsługiwana jest za pomocą odpowiedniej liczby unifonów.  Istnieją domofony jednorodzinne ORNO z możliwością rozbudowania o kolejne unifony. To doskonałe rozwiązanie do domów wielorodzinnych.  

Duża część kaset domofonowych marki ORNO wyposażonych jest w dołączony do zestawu dodatkowy daszek dzięki czemu przystosowane są zarówno do montażu na jak i podtynkowego. Doskonała jakość zastosowanych materiałów daje gwarancję odporności urządzeń nie tylko na wchłanianie wody oraz wnikanie pyłów z otoczenia ale również powszechne akty wandalizmu