Osprzęt elektryczny stanowi waży element wykończeniowy każdego wnętrza i choć mogło by się wydawać ze to tylko włączniki i gniazda, niewielki element to mają one ogromny wpływ na odbiór i aranżację całego wnętrza. Wśród obecnych trendów największą popularnością cieszy się osprzęt elektryczny w kolorze czarnym. Wynika to najprawdopodobniej z nowoczesnego charakteru wykonania oraz elastyczności produktu. Czerń połączona z każdą inną barwą tworzy doskonały duet nigdy nie wychodzący z mody. 

Obecnie wśród największych producentów gniazd, włączników i ramek w kolorze czarnym znajdują się takie firmy jak Kontakt-simon, Ospel oraz Karlik. Ich produkty królują na rynku polskim i zagranicznym od wielu lat i cieszą się ogromnym uznaniem klientów. 

Simon 54

Kontakt-simon posiada w swojej ofercie serię simon 54, gdzie duża część produktów to osprzęt elektryczny w kolorze antracyt (czerń). Eleganckie wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły doskonale sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających wnętrzach. Jest to seria produktów podtynkowych, wśród których można znaleźć włączniki schodowe z podświetleniem bądź bez, włączniki krzyżowe w tych samych opcjach, różnego rodzaju gniazda do których zalicza się gniazda antenowe, gniazda głośnikowe, gniazda komputerowe oraz tradycyjne gniazda elektryczne z uziemieniem lub bez pojedyncze bądź podwójne. Jednym słowem z serią simon 54 jesteś w stanie  wyposażyć w osprzęt elektryczny cały dom. 

Jednolity osprzęt instalacyjny tworzy spójność wystroju całego domu. Jeśli jesteśmy zwolennikami klasyki, kupno ramek w tym samym bądź zbliżonym kolorze będzie najlepszym wyjściem. Czarne gniazda i włączniki świetnie komponują się również z ramkami wykonanymi w różnorodnych barwach i materiałach. Każde połączenie w tym przypadku będzie jak strzał w dziesiątkę, dlatego też warto zdecydować się na kolorową ramkę idealnie pasującą do wystroju wnętrza i zestawić ją z klasycznym czarnym gniazdem

Ospel seria impresja 

Seria Impresja firmy Ospel to grupa eleganckich, czarnych gniazd elektrycznych, antenowych i włączników podtynkowych występujących w wersji z podświetleniem bądź bez. Włączniki schodowe pozwalają nam na sterowanie oświetleniem z dwóch różnych miejsc. Jak sama nazwa wskazuje doskonale sprawdzą się przy oświetleniu klatek schodowych ale i  nie tylko. Jeśli natomiast chcemy aby kierowanie oświetleniem było możliwe z trzech bądź większej ilości miejsc jednocześnie to do włączników schodowych wystarczy dodać włącznik krzyżowy. Tym sposobem możemy cieszyć się nie tylko doskonałym designem ale również i funkcjonalnością w całym domu. 

Osprzęt Karlik Deco

Czarny osprzęt elektryczny z serii DECO firmy Karlik to elegancka grupa produktów w atrakcyjnych cenach wśród których znajdziesz włączniki świecznikowe, włączniki schodowe, włączniki w stylu amerykańskim, przyciski dzwonkowe, ściemniacze przyciskowo-obrotowe, włączniki żaluzjowe, krzyżowe oraz eleganckie ramki instalacyjne z efektem szkła.